Traillöpning
-
SIS Go Energy + Electrolyte Gel Lemon Mint 60ml Original pris 67,26 kr Pris 47,14 kr Unit price measure 785,67 kr / liter -
SIS Go Energy + Caffeine Gel Double Espresso 60 ml Original pris 67,26 kr Pris 47,14 kr Unit price measure 785,67 kr / liter -
SIS Go Energy + Caffeine Gel Cola 60 ml Original pris 67,26 kr Pris 47,14 kr Unit price measure 785,67 kr / liter -
SIS Go Isotonic Energy Gel Apple 60ml Original pris 60,48 kr Pris 42,28 kr Unit price measure 704,67 kr / liter -
SIS Go Isotonic Energy Gel Blackcurrant 60ml Original pris 60,48 kr Pris 42,28 kr Unit price measure 704,67 kr / liter -
SIS Go Isotonic Energy Gel Tropical 60ml Original pris 60,48 kr Pris 42,28 kr Unit price measure 704,67 kr / liter -
SIS Go Isotonic Energy Gel Orange 60ml Original pris 60,48 kr Pris 42,28 kr Unit price measure 704,67 kr / liter -
SIS Go Isotonic Energy Gel Lemon Lime 60ml Original pris 60,48 kr Pris 42,28 kr Unit price measure 704,67 kr / liter -
Powerbar Natural Protein Bar Salty Peanut Crunch Box Original pris 461,20 kr Pris 418,13 kr Unit price measure 580,74 kr / kilo -
Powerbar Natural Protein Bar Banana Chocolate Box Original pris 461,20 kr Pris 418,13 kr Unit price measure 580,74 kr / kilo -
Powerbar Protein Plus Bar Vanilla Caramel-Crisp Box Original pris 473,07 kr Pris 428,98 kr Unit price measure 519,98 kr / kilo -
Powerbar Ride Energy Bar Chocolate-Caramel Box Original pris 459,16 kr Pris 416,55 kr Unit price measure 420,76 kr / kilo -
Powerbar Natural Energy Cereal Bar Cacao Crunch Box Original pris 398,12 kr Pris 361,72 kr Unit price measure 376,79 kr / kilo -
SIS Beta Fuel Energy Chew Bar Lemon Original pris 78,56 kr Pris 66,81 kr Unit price measure 1 113,50 kr / kilo -
SIS Beta Fuel Energy Chew Bar Orange Original pris 78,56 kr Pris 66,81 kr Unit price measure 1 113,50 kr / kilo -
SIS Go + Caffeine Gel Berry 60 ml Original pris 67,26 kr Pris 47,14 kr Unit price measure 785,67 kr / liter -
Powerbar Powergel Red Fruit Punch 41g Box Original pris 709,32 kr Pris 595,83 kr Unit price measure 605,52 kr / kilo -
Powerbar Powergel + Caffeine Green Apple 41 g Box Original pris 709,32 kr Pris 595,83 kr Unit price measure 605,52 kr / kilo -
Powerbar Powergel Salty Peanut 41g Box Original pris 709,32 kr Pris 595,83 kr Unit price measure 605,52 kr / kilo -
Powerbar Powergel Tropical Fruit 41g Box Original pris 709,32 kr Pris 595,83 kr Unit price measure 605,52 kr / kilo -
Powerbar Powergel Vanilla 41g Box Original pris 709,32 kr Pris 595,83 kr Unit price measure 605,52 kr / kilo
Något gick fel vid laddningen.
Trailrun är för alla
Trailrunning är löpning på olika stigar och inte på asfalt. Denna sportgren har blivit väldigt populär de senaste åren, eftersom fokus ligger främst på nöje och njutning istället för att springa en viss tid. Genom att inte springa på asfalt utan i stället på olika stigar belastar man också lederna mindre tack vare den mjuka ytans dämpningsförmåga. Om du springer i terräng behöver du specifika trailskor för optimalt grepp och passande trailutrustning som t.ex. skydd mot väderförhållanden och att kunna ha med dig vatten och sportnäring.
Utrustning för trailrunning - köp online
Hos oss på 21RUN har vi ett brett utbud av bra utrustning för traillöpning. Det viktigaste är ett par bra trailskor. Dessa skor har en specialdesignad ovandel med extra förstärkningar som gör dem tåligare. På så sätt skyddas dina fötter mot vassa föremål. Dessutom har trailskor en dubbprofil som ger överlägset grepp i alla väderförhållanden och olika underlag. Följande allround trailskor är några av de populäraste modellerna:
Om du ska springa långa trail-runs, tänk även på att ha en bra löparryggsäck som gör att du kan ta med dig vatten och sportnäring. Nike Trail-kollektionen har ett brett utbud av traillöpningsartiklar som löparjackor, tröjor och shorts med extra förvaringsutrymme.
Traillöpning kollektioner - alla märken
Ett antal märken har till och med en komplett traillöpningskollektion med löparskor, kläder och tillbehör. Nike Trail-kollektionen har ett brett utbud av traillöpningsartiklar som löparjackor, tröjor och shorts med extra förvaringsutrymme. Adidas Terrex-kollektionen kännetecknas av tekniska produkter som vattentäta löparjackor och löparskor. Det österrikiska märket Dynafit är specialiserat på trailskor som är lämpliga för olika terräng och ändamål. Detta märke har till exempel trailskor för grusvägar och ultradistanslöpning.
Terränglöpning i Sverige
I Sverige finns det många olika vackra ställen att springa på i tävling eller bara som träning. Varje del av landet har en unik karaktär med olika backar, spår och kombinationer av strand, grus- eller skogsstigar. Vissa sportklockor är utrustade med vägledning så att du kan springa en trevlig runda på GTX.
Trailskor på REA
Hos 21RUN hittar du ett brett utbud av trailskor i olika färger och stilar. 21RUN har terrängskor för både män och kvinnor. Vissa trailskor och traillöpningsartiklar finns nu på rea. Dessa modeller har extra rabatt på grund av den gamla färgkollektionen. Om du har några frågor om någon av våra traillöpningsprodukter, vänligen kontakta vår kundtjänst. Våra löparexperter hjälper dig gärna att välja rätt utrustning för din traillöpning.